به مادرم...

چیزی در من کم است، وقتی که نیستی. خانه خالی ست، چیزی ندارد؛ ذهنم هم. متمرکز بودن، شده شاق ترین کار دنیا. کالری کالری انرژی می خواهد. حتا نوشتن هم سخت شده؛ خیلی سخت... لب خندهایم رنگی نیست. صدایم می لرزد. با خود کم تر تنها می شوم تا از هجوم ناگهانی فکرهای وحشت ناک،  راحت تر فرار کنم و کم تر بترسم. ترس، این احساس خبیث دوست نداشتنی، مثل سایه دنبالم می آید. چیزهایی هم که فکر می کردم یادشان گرفته ام، نمی توانند مرا به روزهایی برگردانند که صبح ها با صدای مهربان تو به خورشید سلام می دادم و پر از انرژی می شدم تا آخر روز؛ آن قدر که کم نیاورم، عصبانی نشوم، که محکم باشم و...

حالم- اما-  خوب است؛ نگرانم نباش. فقط زودتر خوب شو. امروز تمام خرت و پرت های توی هال را مرتب کردم؛ به گل دان ها آب دادم؛ کمی شعر خواندم؛ با سازم بازی کردم و برایت آرزوهای خوب خوب. همه چیز خوب است، مامان. آن طرح کوچک و مسخره ی من و هما- همان که می گفتی به چه کار می آید- هم ظاهرن توی این چند ماه خوب کار کرده و جواب داده! هر چند، تا امروز خودمان هم نمی دانستیم. مامان، ماهور دارد می آید؛ مسعود هم. فقط می خواهم بگویی تا همیشه کنار دخترکت می مانی؛ باشد؟

/ 25 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ک ی ا

همه نگران بودیم مونترا جان. خداروشکر که استاد از وضعیت ایشون راضی هستن. وبلاگ سفید و جدید هم مبارک. امیدوارم با خاطرات خوبت سیاه بشه. [گل]

سروی

لطف داری نازنینم ... دوستت دارم ...

هومان خاکپور

درود بر مونترای عزیز من هم برای سلامتی مادرتان دعا می کنم . از اینکه به طبیعت بختیاری لطف داشتید هم سپاسگزارم دوست عزیز.

محمد درویش

فقط آنها که مادر را از دست داده اند، می دانند که چه موهبتی را از دست داده اند ... مهم نیست در چه زمان و چه سن و سالی ... مادر هر گاه که برود، یک بخش از جان آدم را برای همیشه با خود می برد ... مراقبش باش تا می توانی ... و البته می دانم که هستی.

امین

سلام. حال مادرتان بهتر شد؟ امیدوارم همیشه سلامت و با نشاط باشند. به من سر بزنید لطفا.

كاسني!

انشاءالله كه زودتر خوب مي شن. اما هيچكس تا هميشه پيش هيچكس نمي مونه. حتي مادر من و تو. كاش مي شد ...

پالاش

سلام. امیدوارم حال مادر، هر چه سریع بهتر شود. مادر، عمود خیمه خانواده است، نبودن کوتاه مدتش هم، انسان را به یاد بی پناهی صحرای محشر می اندازد. مهم نیست چقدر بزرگ شده باشی، مادران بخوبی می دانند هنوز کودکان آنانیم.

فرشید کریمی

ممنون که سر زدید .توی پیوندها نمیدونم نگاه انداختید از آذر 88 توی وبلاگ لینک شده بودید... خلسه ی رنج آوری ست - جهان میان دو نهایت اما آگاهی به رنج کل زندگیست زیرا دانشم تا رهایی تنها رنج شناسی ست(فرشید)

ووو

[گل]

امیر

سلام، خبر سلامتی و یه مقدار زیادی شلوغی سر. شما چه خبر؟ کم پیدایی؟